Přečtěte si: Peníze by měly jít do škol, nikoliv na úřad školského ombudsmana, míní Václav Klaus mladší

pondělí 1. září 2014 ·

Nástup prvňáčka do školy rodiče přišel na čtyři tisíce korun. Není to příliš? „Školy rodiče zatěžují, máme bezplatné školství, takže není nutné dávat ani korunu,“ míní expert ODS pro oblast školství Václav Klaus mladší, který bude na státní škole učit matematiku. Je pro zavedení povinné maturity z matematiky? A jak se dívá na úřad školského ombudsmana?

Z vystoupení Václava Klause mladšího v Dvaceti minutách Radiožurnálu/Rozhlas.cz vybíráme:

„Máme asi dva milióny žáků a studentů, nevím, kolik z nich se navzájem šikanují, asi nějaké procento to bude, a nějaký pán to vyřeší?“ podotýká s tím, že peníze by měly jít do konkrétních škol, nikoliv na úřady, jako je školský ombudsman. „Složitost školského systému je neuvěřitelná a systém by se měl zjednodušit,“ dodává.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.