Zapojte se do programu Světová škola

pátek 8. srpna 2014 ·

Zajímá se vaše škola o globální témata? Začleňujete to výuky žákovské a školní projekty? Zapojujete žáky do života komunity? Pak neváhejte a zkuste získat prestižní certifikát Světová škola.Ocenění Světová škola získalo už pětačtyřicet českých základních a středních škol a téměř dvě stovky dalších škol z Evropy. Koncept Světové školy podporuje vzdělávání a přípravu žáků na reálný život v globalizovaném světě a opírá se o jednoduchou metodologii tří kroků: uč se – zjišťuj – jednej. Jednotlivé fáze jsou podrobněji zpracované v Průvodci projektem Světová škola. Základem snahy o získání titulu jsou aktivní žáci podporovaní pedagogy.

Co zapojením do projektu získá škola?
  • Budete mít možnost se zdarma zúčastnit akreditovaných kurzů o globálních tématech (lidská práva, ekonomická globalizace, chudoba…)
  • Získáte metodickou podporu při zařazování průřezových témat do výuky
  • Získáte prestiž, díky které se vaše škola stane výjimečnou
  • Dáte najevo, že vaše škole vede žáky i učitele k porozumění světu, ve kterém žijí a podporuje je v jeho aktivním spoluvytváření.
Přihlásit se můžete do 15. září 2014. Více informací o podmínkách, jak získat mezinárodní ocenění Světová škola, naleznete zde. Pro více informací kontaktujte koordinátorku Kateřinu Sobotkovou: katerina.sobotkova@clovekvtisni.cz

Program Světová škola_2014-2015

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.