Kdo klikne, koupí, lže nebo zemře

úterý 19. srpna 2014 ·

Síla předpovědí pomocí prediktivní analytiky

Prediktivní analytika pro každého. I tak lze charakterizovat tuto sofistikovanou knihu, která je plně přístupná i čtenářům-„neanalytikům“.

Počítače lze ze záplavy dostupných dat doslova naučit predikovat chování konkrétních jednotlivců, například zákazníků, internetových uživatelů, pacientů a pojištěnců, voličů, studentů, zaměstnanců, dlužníků, podvodníků či zločinců – a chytré firmy tak již činí: např. modelují, kdo pravděpodobně klepne myší na reklamu, provede nákup, hodlá ukončit smlouvu, podvádí nebo v blízké době zemře – což se zvláště v oborech jako je marketing a prodej, finanční či pojistné riziko, zdravotní péče, filtrování spamu nebo boj s kriminalitou, nesmírně počítá.


Autor ve čtivé knize představuje nejzajímavější existující aplikace a případové studie tvorby předpovědí i výzvy pro jejich další zdokonalování. Dozvíte se mimo jiné:
  • proč dokázala banka Chase predikovat hypoteční riziko ještě před krizí,
  • že lze určit, kdo zanechá studia nebo se rozvede, a to dříve, než si to sám uvědomí,
  • proč dřívější odchod do důchodu zkracuje očekávanou dobu života,
  • že hladoví soudci vynášejí méně příznivé verdikty a zločin na rozdíl od blesku udeří dvakrát,
  • jak prodejní řetězec Target pozná těhotenství zákaznic a Hewlett-Packard, kdo z jeho zaměstnanců hodlá odejít,
  • která slova v seznamovacích inzerátech zvyšují a snižují šance,
  • jak počítač IBM Watson dokázal pomocí predikování správných odpovědí porazit vítěze obdoby televizní vědomostní soutěže Riskuj!,
  • jak pomohly predikce Obamovi vyhrát volby v r. 2012,
  • co predikuje BBC, Citibank, Facebook, Ford, Google, IBM, IRS, Match.com, MTV, Netflix, Pandora, PayPal, Pfizer, Telenor, U.S. Bank, Wikipedia.
Kniha byla po řadu měsíců bestsellerem č. 1 na Amazon v několika kategoriích, např. Business Planning & Forecasting.

Doporučená cena 349 Kč. Knihu s 15% slevou zakoupíte na www.albatrosmedia.cz.

Ukázky stran: 

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.