Přečtěte si: Ředitelka školy nás chce vyhodit, napsala učitelka ministrovi

středa 2. července 2014 ·

Zneužívání zákona číslo 563 z roku 2004 o pedago­gických pracovnících. Důvod, proč se učitelka z boskovické základní umělecké školy Ludmila Keršnerová rozhodla napsat otevřený dopis ministru školství, mládeže a tělovýchovy Marcelu Chládkovi. Nesouhlasí s chováním ředitelky školy Stanislavy Matuškové vůči některým učitelům. Ta se brání tím, že postupuje podle zákona.

Z článku Iva Michalíka v Blanenský.Deník.cz vybíráme:

Přiznala, že na nutnost doplnění vzdělání je Matušková upozornila v září loňského roku. „Konkrétně se jedná o mou osobu, kolegyni a kolegu. Poté jsme se hned přihlásili na konzervatoř, kde dva z nás na školní rok 2014/2015 přijali. V mém případě odborová organizace, jíž přesedám, souhlas s výpovědí nedala. Oběma kolegům už ale běží výpovědní lhůta, která skončí k poslednímu srpnu," oznámila Keršnerová.

Matušková si za svým rozhodnutím stojí. „Neudělala jsem nic špatného. V podobných věcech se vždy rozhoduji podle zákona. Výpověď jsme se rozhodli dát učitelům, kteří dle příslušného zákona prokazatelně nesplňují požadované nároky na vzdělání," oponovala ředitelka.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.