Přečtěte si: V USA klesá počet absolventů středních škol, kteří nastupují do dalšího studia

úterý 6. května 2014 ·

Se zlepšující se ekonomickou situací USA klesá počet absolventů středních škol, kteří nastupují do dalšího studia. Tento pokles je největší za poslední téměř dvě desetiletí.


Mnozí analytici přičítají pokles zájmu o postsekundární studium rostoucím nákladům na školné, přitom ale počet zájemců o čtyřleté vysokoškolské studium, kde jsou poplatky nejvyšší, stoupá. Naopak klesá zájem o dvouleté kurzy a vyšší komunitní školy – studenti, kteří nastupovali do těchto škol v období hospodářského útlumu, se nyní rozhodují mezi studiem a prací a často nastupují rovnou do práce. 

Tento trend je patrnější u žen, čímž se částečně vyrovnává nerovnováha v počtu studentů v terciárním vzdělávání, kde je více žen než mužů. I přes uvedený pokles zájmu o studium narostl podíl studujících v terciárním vzdělávání z 26,6 % mladých lidí ve věku 18 – 14 let v roce 1982 na 41 % v roce 2012.


Výběr ze zpráv, novinek a zajímavostí ve vzdělávání provedlo výzkumné oddělení společnosti Scio.

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
6. května 2014 v 19:13  

A jak je to Burkině Fasu?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.