Eurokomisař Andor podpořil plány ministra Chládka

pátek 21. března 2014 ·

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek dnes jednal s eurokomisařem pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začlenění Evropské komise Lázsló Andorem. Hlavními tématy schůzky byly plány ministra školství Marcela Chládka v oblasti předškolního a technického vzdělávání, ale stejně tak situace ohledně operačních programů v gesci ministerstva školství, a to jak aktuálních, tak výhledově na roky 2014–2020.


Eurokomisař Andor podpořil ministrovu vizi rozvoje předškolního a technického vzdělávání a uvítal návrhy řešení rozšíření kapacit mateřských škol v České republice formou národního a evropského fondu. Ministr Chládek dále podtrhl nutnost systémových změn odborného vzdělávání a jeho provázanost na reálné potřeby trhu práce. Eurokomisař pro zaměstnanost i pro tyto oblasti nabídl pomoc při řešení problémů, včetně vzdělávání učitelů. Ministr školství rovněž apeloval na vyšší podporu pražských vysokých škol v novém programovacím období. Oba politici také projednali aktuální situaci přípravných prací pro nový Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV), který MŠMT bude řídit v letech 2014 – 2020.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.