E-kniha pro vás: Rovný přístup ke vzdělávání v České republice: situace a doporučení

středa 5. března 2014 ·

Česká školní inspekce zveřejnila závěrečnou souhrnnou publikace aktivity Překonávání školního neúspěchu v České republice, která byla vydána jako plánovaný výstup projektu Kompetence III spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Jejím cílem je umožnit ucelený objektivní pohled na dopady současné vzdělávací politiky a její možné změny z hlediska naplňování principu rovnosti, to znamená spravedlivosti a inkluze ve vzdělávání.


Souhrnná publikace popisuje současnou situaci v ČR a možnosti jejího vývoje v oblastech, které jsou z hlediska rovnosti považovány pro ČR jako hlavní problémy. Návrhy na dosažení lepšího vzdělání pro všechny děti odpovídají jednak na otázky mezinárodního výzkumu směřujícího k ČR, ale především reagují na výzvy našeho vzdělávacího systému a české společnosti. U každého z klíčových témat jsou uvedeny příklady dobré praxe, na které je možné navazovat, anebo jen získat větší důvěru v to, že investice do vzdělávání všech dětí se vyplácí. Součástí publikace je soubor doporučení pro zlepšení situace v oblasti spravedlivého přístupu ke vzdělávání. Navržená doporučení směřují do tří prioritních cílů: zlepšení výsledků všech žáků, zaměření profilu pedagogických pracovníků na inkluzivní vzdělávání a využívání socioekonomických údajů o žácích za účelem efektivnějšího financování a hodnocení. Souhrnná publikace je určena především tvůrcům vzdělávací politiky, ale může být užitečným zdrojem informací všem, kteří se vzděláváním zabývají a nesou odpovědnost za jeho kvalitu.

Rovný přístup ke vzdělávání v ČR: situace a doporučení (1,6MB PDF)

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.