Přečtěte si: Absence úcty k historii a tradicím

úterý 17. prosince 2013 ·

Úředníci chtějí zrušit školu produkující 120 let vodohospodářské odborníky.


Z článku Petra Havla v NeviditelnýPes.cz vybíráme:

Absence úcty k historii a vytvořeným tradicím je bohužel jedním z negativních projevů naší společnosti, stejně tak jako absence strategického uvažování. To se projevilo v novodobé historii Česka v celé řadě oblastí, v případě školství například masivním rušením mateřských škol a školních hřišť. V současné době je ovšem poté, co se po určitém útlumu začalo opět rodit více dětí, za nemalé náklady obnovujeme. Ačkoli bylo již v době rušení zázemí pro nejmenší generaci jasné, že okamžitý profit ze zrušených "mateřinek" je opravdu jen dočasný. Před stejným problémem, jen o několik "školních pater" výše, stojí nyní učňovské a obecně střední školství. Nepoučíme-li se z nedávné minulosti, zaplatíme více, než by bylo třeba, za nějaký čas všichni. I zastupitelé Pardubického kraje.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.