Odborníci Ústavu pro jazyk český se zapojí do příprav maturity z mateřského jazyka

pondělí 15. července 2013 ·

Experti Ústavu pro jazyk český Akademie věd ČR se budou společně s metodiky CERMATu aktivně podílet na přípravě dílčích zkoušek společné části maturity z českého jazyka a literatury. Vyplývá to ze smlouvy o spolupráci, kterou uzavřeli ředitelé obou institucí Karel Oliva a Jiří Zíka.


Předmětem spolupráce bude mimo jiné konzultační činnost odborníků Ústavu pro jazyk český (ÚJČ) v rámci expertních týmů při přípravě zkoušky, jejich spolupráce na tvorbě úloh a zadání pro zkoušku, ale i účast pracovníků ÚJČ v předvýrobních a ex-post validačních komisích CERMATu.

„Společná část maturitní zkoušky je bezpochyby významnou součástí výchovně-vzdělávacího procesu. Věřím, že naše spolupráce na přípravě maturity přispěje ke zvyšování kvality zadání zkoušky a že se podaří využít její informační a motivační funkce k trvalému nárůstu jazykové a literární vzdělanosti maturantů a zainteresované veřejnosti,“ uvedl ředitel ÚJČ Karel Oliva.

Podle ředitele CERMATu Jiřího Zíky je smlouva o spolupráci s ÚJČ dalším krokem ke zvýšení kvality a transparentnosti maturitní zkoušky.

„CERMAT dlouhodobě spolupracuje se zástupci odborné veřejnosti a školských asociací na přípravě všech zkoušek společné části maturity. Podpora odborníků Ústavu pro jazyk český je garancí kvality a věřím, že pomůže zvednout prestiž zkoušky, která je v současné době jako jediná povinná pro všechny uchazeče o maturitu,“ upozornil Jiří Zíka.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
15. července 2013 v 7:17  

A není to tak trochu pozdě?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.