Vzdělávací granty Google: Šance až pro tři stovky českých učitelů!

středa 22. května 2013 ·

Učitelé, zbystřete. Google se rozhodl podpořit semináře pro učitele, kteří mají zájem rozvíjet sebe i internetovou gramotnost na školách a pomocí technologií vyučování zpestřit a zjednodušit. Společně s Institutem pro další vzdělávání organizuje český Google bezplatné semináře pro učitele, v rámci kterých se mohou seznámit s možnostmi, jež nové technologie ve vzdělávání nabízí. Stejně tak český Google poskytne dotaci na dalších osm kurzů pro učitele, které organizuje Akademie moderního vzdělávání.

Důvod je zcela jasný. Z výzkumů totiž vyplývá, že učitelé nové technologie v rámci vyučování nevyužívají v takovém rozsahu, jak by mohli. Práce s internetem jako s učební pomůckou jim přijde stále ještě příliš komplikovaná a náročná. Pokud internet využijí, tak většinou v případě jakési přípravy na vyučovací hodiny. Problémy jim dělá také výběr těch správných informačních zdrojů. Přitom jsou si ale dobře vědomi toho, že internet by jim ve vyučování mohl hned v několika ohledech významně pomoci.

Vzdělávací granty pro učitele spadají do programu “Google pro vzdělávání v Česku”. V rámci seminářů vzniknou také konkrétní výukové materiály pro jednotlivé předměty. Učitelé se tak seznámí s tím, jak využívat YouTube, Mapy Google včetně atlasu světa Google Earth. Dojde také na pokročilé vyhledávání, ale i na možnosti efektivnější spolupráce a komunikace v Google Apps v rámci cloudu.

Kdokoliv z českých učitelů se může na bezplatné semináře zaregistrovat na stránce www.idv.cz. Jedinou podmínkou je vypracování výukových materiálů pro konkrétní předmět. Semináře proběhnou v Českých Budějovicích (21. května), Plzni (22. května), v Praze (23. května), Liberci (28. května) a v Ústí nad Orlicí (27. května).

Do konce školního roku proběhnou také dotované a MŠMT akreditované kurzy s názvem “Google, media, komunikace“, které organizuje Akademie moderního vzdělávání. Ty se konají v Praze (22. května), Olomouci (29. května), v Ostravě (3. června) a ve Slaném (5. června). Další čtyři jsou naplánovány v období září až listopad.

Janka Zichová
Google ČR 

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.