Přečtěte si: Autistickým dětem tablety pomáhají vyznat se ve světě

pondělí 6. května 2013 ·

Tablety znamenají významný přínos zejména ve speciální pedagogice. Zejména iPady si odborníci pochvalují, protože nabízejí nepřeberné množství aplikací, které jsou zaměřeny právě na osoby s postižením. Zejména autistickým dětem tablety dokonce pomáhají bourat hradby dělící je od okolního světa.


Z článku jim, Právo, v Novinky.cz vybíráme:

Podle ní právě pomocí mobilního zařízení jim lze pomoci pochopit okolní svět. Existují pro ně zvláštní aplikace, které jim pomáhají v orientaci v čase, zvládat emoční nebo sociální situace, neboť se na ně mohou připravit. Zkušenosti podle Říhové jednoznačně svědčí o posunu autistů v komunikaci s okolím.

7 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
6. května 2013 v 15:57  

Kolik té nešťastnici Apple zaplatil?

hanapila řekl(a)...
6. května 2013 v 21:31  

Zajeďte se do Speciální školy v Poděbradech podívat a zeptejte se.

Anonymní řekl(a)...
6. května 2013 v 21:41  

Mám trošku obavy a neblahý pocit, že autistické děti by se měly učit komunikovat s lidmi z voka do voka, tam je totiž jejich hlavní problém, a nikoliv s počítačem.

poste.restante řekl(a)...
7. května 2013 v 21:57  

Pokud něco, cokoliv, pomůže autistickým dětem ve zvládání jejich života a pokud něco pomůže rodičům a blízkým autistických dětí ve zvládání života s těmito dětmi, pak je mi ale opravdu jedno, kdo to zaplatí.

O tom, co by autistické děti měly a mohly se učit a jak, má smysl se bavit s lidmi, kteří problematiku znají a pohybují se v ní.

Anonymní řekl(a)...
7. května 2013 v 22:47  

U tabletu se z každého stává tak trochu autista ;)

Pytlik Blaha řekl(a)...
7. května 2013 v 23:09  

Chci věřit tomu, že řekne-li někdo, že něco pomáhá někomu v jeho nelehkém údělu, pak to říká proto, že to má ověřené, nebo tomu alespoň věří.
Tedy, že to neříká proto, aby se zvýšily prodeje toho něčeho. To by pak měl našlápnuto k až nezřízenému hovadství.

poste.restante řekl(a)...
7. května 2013 v 23:25  

Amen, kolego Blaho.
Určitá dávka opatrné skepse je v tom hnojišti, kterým se každodenně brodíme více než potřebná.

Na druhou stranu nesnáším "experty", kterým vadí, když někdo může vydělat na prodeji inkontinenčních plen víc, než to, že bez nich budou v USP ležet někteří imobilní pacienti ve vlastních ....
Nebo když pošťačce přidělí služební kolo a seberou příplatek za nošení těžké pošťácké brašny. :-(

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.