ČŠI: Pokyny pro zadávajícího učitele

úterý 7. května 2013 ·

Druhá celoplošná generální zkouška ověřování výsledků žáků na úrovni 5. a 9. ročníků základních škol 13. 5.–7. 6. 2013.


Cílem tohoto dokumentu je poskytnout zadávajícímu učiteli návrh základních informací, které by měly být žákům před zahájením testování sděleny s ohledem na vytvoření shodných podmínek pro všechny testované žáky. Doporučujeme, aby informace sdělené žákům zahrnovaly vše níže uvedené a nic zásadně jiného navíc. Následující text není třeba předčítat doslovně – je nepochybné, že zkušený učitel by zvládl provést žáky testováním i bez návodu. Dokument však zadávajícímu učiteli nabízí osnovu, které se doporučujeme držet. Pokud budou mít žáci dotaz vybočující z uvedených instrukcí, učitel by měl odpovědět dle svého nejlepšího uvážení takovým způsobem, aby žáci nezískali potenciální výhodu.

Následující popis odpovídá situaci, kdy budou žáci řešit první z trojice testů – při realizaci druhého a třetího testu je možné instrukci přiměřeně zkrátit s odkazem na to, že základní informace o průběhu generální zkoušky testování žáci již mají.Dokument ke stažení ve formátu PDF

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.