Mezinárodní šetření o vyučování a učení – TALIS 2013

středa 20. února 2013 ·

Mezinárodní šetření o vyučování a učení (Teaching and Learning International Survey) 2013 je realizováno Organizací pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD) a účastní se jej celkem 33 zemí či regionů, včetně České republiky. Jedná se o dotazníkové šetření, jehož hlavní sběr dat proběhne v České republice od 4. 3. do 5. 5. 2013 a zúčastní se jej 220 škol poskytujících výuku na 2. stupni základní školy či v nižších ročnících víceletých gymnázií. Na každé škole vyplní dotazník vybraní učitelé vyučující na tomto vzdělávacím stupni a také ředitel školy.


Šetření TALIS je prvním mezinárodním výzkumem, ve kterém jsou učitelé a ředitelé přímo dotazováni na školní prostředí, ve kterém probíhá vyučování, a podmínky, ve kterých učitelé a ředitelé pracují. Jeho cílem je poskytnout důležitou zpětnou vazbu, která má sloužit jako podklad ke zlepšení podmínek pro učitele, zvýšení jejich spokojenosti při vykonávání této profese a tím zefektivnění celé vzdělávací politiky. Kromě toho má také doplnit důležité informace potřebné k porovnávání vzdělávacích systémů jednotlivých zemí. Více informací naleznete na www.talis.cz.

Šetření TALIS 2013 je součástí IPn projektu Kompetence III, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.