Marcel Chládek: České školství potřebuje skutečně systémový a kvalifikovaný rozvoj

pátek 11. ledna 2013 ·

Předseda Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR Marcel Chládek v Senátu jednal o mezinárodní spolupráci v oblasti školství s velvyslankyní Finské republiky Päivi Hiltunen-Toivio.

"Jsem přesvědčen o tom, že české školství potřebuje skutečně systémový a kvalifikovaný rozvoj. Zahájení intenzivnější spolupráce s Finskou republikou, která je v oblasti vzdělávání světovým lídrem, slibuje výměnu zkušeností a výrazné zlepšení dosavadního stavu. V nejbližší době proto v Senátu proběhne mezinárodní veřejné slyšení za účasti českých zástupců a odborníků z Finské republiky z oblasti školství. Společně budeme hledat cesty, jak aplikovat úspěšné finské vzdělávací postupy do našeho systému,“ uvedl předseda výboru Marcel Chládek.

Zdroj: ČSSD.cz

8 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
11. ledna 2013 v 8:57  

Chládek na ministerstvo.

Anonymní řekl(a)...
11. ledna 2013 v 10:03  

Třeba se to od Finů ještě naučíme.

Anonymní řekl(a)...
11. ledna 2013 v 13:52  

"Jsem přesvědčen o tom, že české školství potřebuje skutečně systémový a kvalifikovaný rozvoj."

Což o to, ta potřeba zde určitě už dlouho je, ale od nekvalifikovaného a o problematice a možnostech řešení nic netušícího Chládka (podobně jako dříve Dobeše) zní podobný apel mírně řečeno nedůvěryhodně...

Pavel Laskavec řekl(a)...
12. ledna 2013 v 13:18  

Nesmysl. České školství potřebuje, aby je nevyučující nechali na pár let na pokoji. Mezi učiteli je dostatek lídrů i guruů. Chládka i celou vládu by měli zavřít. Mesiášů, rozuměj pitomců, máme přehršle. Druhý krok by měl být zrušení povinné školní docházky. Pak bych dával zlepšení Max. 10 let. Při řízení státem a kontrolou českou státní inkvizicí je nemožné dojít k JAKÉMUKOLI zlepšení.

Anonymní řekl(a)...
12. ledna 2013 v 13:19  

Myšleno Českou ŠKOLNÍ inkvizicí.

Anonymní řekl(a)...
12. ledna 2013 v 17:35  

zrušení povinné školní docházky

Jako že vpřed ku feudalismu?
Inu, taky progresivní názor. Možná že bychom to račím postupem dotáhli až ke Komenskému.
Tedy jestli tam v časoprostoru ještě někde je a čeká na nás. Obávám se ale, že jak by uslyšel, že ho doháníme, včas by zdrhnul.

Pavel Laskavec řekl(a)...
12. ledna 2013 v 19:40  

Až? Nikdy jsme se k němu ani nepřiblížili. Škoda, že čím méně lidí vidí, co je zřejmé. A o čem psal Jan Amos jak v Labyrintu, tak ve Všeobecné nápravě.
Možná jsme jen nevšímaví, nebo přímo slepí. Příčiny současných důsledků jsou v obou dílech tak jasně popsány...

Zen řekl(a)...
13. ledna 2013 v 23:48  

Aby nedoslo ke zklamani, az se nasi politicti odbornici od Finu dozvedi, ze za malo penez malo muziky.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.