Interaktivní výuka technických a přírodovědných předmětů

středa 23. ledna 2013 ·

1. ledna 2013 byl zahájen nový projekt Interaktivní výuka technických a přírodovědných předmětů. Projekt je zaměřený na rozvoj DVPP v oblasti výuky přírodovědných a technických oborů a pro využívání ICT ve výuce ZŠ Královéhradeckého kraje.


Uvedeného cíle projekt dosahuje formou realizace akreditovaných vzdělávacích programů DVPP a doplňkově formou tvorby nových interaktivních metodických materiálů. Projekt je postaven na moderní metodice tzv. činnostního učení s interaktivní tabulí.

Projekt je zaměřený na zlepšení kompetencí učitelů ZŠ s důrazem na podporu v oblasti rozvoje výuky technických a přírodovědných předmětů a podporu využívání ICT ve výuce. Důraz je kladen na rozvoj klíčových kompetencí, dobré zvládnutí učiva a aktivní zapojení žáků do výuky.

Hlavní cíle projektu

  • Rozvoj metod a dovedností učitelů zaměřených na zvyšování kvality výuky technických a přírodovědných předmětů v oblasti výuky na 1. stupni ZŠ, a to především Prvouky, Přírodovědy a Matematiky.
  • Zvyšování dostupnosti, kvality a atraktivity nabídky DVPP formou realizace praktických programů tzv. efektivní pedagogiky zaměřených na sdílení zkušeností s výukou všeobecně vzdělávacích a odborných předmětů.
  • Zvyšování znalostí pedagogů v ICT formou realizace programů DVPP zaměřených na používání multimediální techniky - HW, SW a didaktického SW ve výuce na 1. stupni ZŠ.
  • Vytvoření vzdělávacího místa, které umožní učitelům navštěvovat efektivní kurzy, na kterých si osvojí výše uvedené dovednosti a vědomosti potřebné k plnění cílů projektu,
  • Tvorba nových interaktivních metodických materiálů určených pro šíření interaktivní výuky ve výuce technických a přírodovědných předmětů.

Aktivity projektu

Hlavní aktivitou je realizace 20 akreditovaných vzdělávacích programů DVPP zaměřených na rozvoj interaktivních metod ve výuce technických a přírodovědných předmětů. Z toho 4 programy budou otevřeny v rámci letních škol. Výstupem projektu je minimálně 360 proškolených učitelů ZŠ a 5 nových interaktivních metodických materiálů určených pro výuku matematiky.

Vzdělávací akce v rámci tohoto projektu budou díky podpoře ESF pro účastníky ZDARMA. Kurzy budou zahajovány během měsíce března 2013. Termíny naleznete na stránkách www.aktivniuceni.cz v sekci Interaktivní výuka. V případě zájmu o další informace nás kontaktujte na emailové adrese: odstrcilova@habrmanova.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.