Přečtěte si: Hejtman nabídl studentům, aby pomohli školství řídit. Protest podpořili herci

čtvrtek 15. listopadu 2012 ·

Ani na středeční schůzce ale Jiří Zimola nepřistoupil na jejich požadavky a odmítl odvolat radní pro školství a kulturu Vítězslavu Baborovou. V sobotu se proto uskuteční plánovaná demonstrace na budějovickém náměstí. Začne v 15 hodin.


Z článku Andrey Zahradníkové, Luboše Dvořáka a Martina Tröstera v Dnes.cz vybíráme:

Předseda studentského petičního výboru a septimán třeboňského gymnázia Dominik Hořejší nechtěl schůzku hodnotit ani jako úspěch ani jako neúspěch. „Stále nesouhlasíme s tím, aby resort školství vedla členka totalitní strany, ale pan hejtman nám nabídl takové podmínky, že stojí za to o nich uvažovat. Domluvili jsme se na dalším setkání příští týden 
a zřejmě využijeme jeho nabídku," uvedl.

3 komentářů:

Pytlik Blaha řekl(a)...
15. listopadu 2012 v 10:58  

Vý-bor-ně! Jen ať se studenti otrkávají a případné slibné politické kariéry si zakládají. Takové hezké cvičení do semináře ze ZSV, příklad dobré praxe.
Z radikálním požadavkem vystoupíme a rozpoutáme diskusní smršť, bu bu bu. Protistrana sice nevyhoví, radní se již zakořenili, ale nabídne podmínky, o kterých by se i dalo uvažovat. Pomožte nám, žáci, řídit jihočeské školství.
Přemýtám o krajských kompetencích. Maturity asi nic, učitelům se nejspíš také nepřidá ani za jednušky, tak snad nějakou tu evropskou dotaci na Třeboňsko nasměrovat, popřípadě školu v jiné části kraje, třeba Prachaticku, zrušit.
Přiznám jsem jízlivý nad míru a zahořklý jakbysmet. Těšil jsem se na studentskou stávku.
Tak, milé děti, šup zpátky do lavic a nashledanou za čtyři roky u voleb.

poste.restante řekl(a)...
15. listopadu 2012 v 14:06  

Ještě by mohli sestavit nějakou komisi. Blíže viz seriál Jistě, pane ministře.

Anonymní řekl(a)...
15. listopadu 2012 v 21:24  

Taková "kulturní revoluce" v podání české mládeže. To by teda bylo. Komunisty vymést a korupčníky z "demokratických stran" ponechat? Nějak tomu stále nerozumím. Což takhle to udělat naráz a hned. Začít předsedou vlády a skončit u krajské radní? Ignorant

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.