Kde se bere tón v telefonu? Objasnění každodenních dětských záhad

úterý 27. listopadu 2012 ·

Kniha vám pomůže zodpovědět dětská PROČ?

Kniha Kde se bere tón v telefonu? napoví malým průzkumníkům při řešení některých neodbytných PROČ a JAK. Zvídavé děti asi od osmi let v ní nenaleznou všechny odpovědi na své otázky, kniha pro ně bude spíše podnětem pro další dotazování se na okolnosti a souvislosti především z těchto oblastí:

 • Tělo
 • Jídlo a pití
 • Obloha a Země
 • Zvířata a rostliny
 • Vozidla a doprava
 • Technika kolem nás
V závěru knihy si děti ve vědomostním kvízu mohou vyzkoušet, co vědí o určitých věcech a jejich souvislostech. Pokud nebudou rozumět nějakému slovu, pak si jej mohou vyhledat v rejstříku na konci knihy.
 
Přejeme příjemnou zábavu při řešení mnoha napínavých záhad všedního dne:
 • Proč nám kručí v břiše?
 • Jak se myšlenka dostane do mozku?
 • Jak se ryba dostane do rybích prstů?
 • Jak se vyrábí zmrzlina?
 • Proč nespadneme ze Země?
 • Jak vzniká duha?
 • Proč umí ptáci létat?
 • Jak se klokaní mládě dostane do vaku?
 • Jak semafor ví, kdy má přepnout?
 • Proč se letadla ve vzduchu nesrazí?
 • Jak funguje mobilní telefon?
 • Proč se houpačka houpe?
Ukázky stran:
 
 Vydala Edika, doporučená cena 299 Kč

Knihu s 15% slevou zakoupíte v e-shopu knihy.cpress.cz.


 

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.