MŠMT prodloužilo akreditaci plzeňské právnické fakulty

sobota 10. března 2012 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dnes prodloužilo akreditaci Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni.„Všechny nestandardní kroky Akreditační komise ČR jsme se snažili napravit v souladu s vysokoškolským zákonem č. 111 a současně jsme přihlíželi k osudu studentů Západočeské univerzity, protože výrok akreditační komise je dostával do neřešitelné situace,“ konstatoval ministr Josef Dobeš.


Zánik fakulty by mohl vyvolat problematickou situaci celé ZČU. Téměř 1800 studentů by tak mohlo přijít o možnost dostudování, protože kapacitní možnosti ostatních právnických fakult jsou omezené.

  Pro zvolený postup existují vedle faktických důvodů i důvody právní, které jsou vysvětleny v odůvodnění rozhodnutí. V něm se například píše, že Akreditační komise ČR neměla vůbec vydávat své stanovisko ze dne 6. 3. 2012, protože dle zákona není možné změnit souhlasné stanovisko na nesouhlasné.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
10. března 2012 v 13:28  

"dle zákona není možné změnit souhlasné stanovisko na nesouhlasné"

Znamená to tedy, že i když škola přestane plnit své závazky, na jejichž základě jí byla akreditace udělena, nemůže jí být už nikdy odebrána??? Tak to si jdu založit školu!

Anonymní řekl(a)...
10. března 2012 v 15:44  

Pre Boha živého, co je to za fakultu, má-li pouze jediného pracovníka na plný pracovní úvazek.
Tam jdu hned učit.
Zn. Cokoliv

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.