E-kniha pro vás: Zpráva OECD o hodnocení vzdělávání v ČR

pátek 9. března 2012 ·

Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD – Organisation for Economic Co-operation and Development) vydala výtah ze souhrnné zprávy o hodnocení vzdělávání v České republice, který uvádí hlavní závěry a zjištění.
3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
9. března 2012 v 11:40  

V mnohém má pravdu. Někdy klouže po povrchu a neodhaluje podstatu problému. Některé návrhy jsou hodně optimistické mírně nereálné. Je vidět, že je to tvořeno ze sekundárních zdrojů a není to založeno na konkrétních podrobných informacích z praxe. Ale zatím nejblíž pravdě ze všech prací pseudoodborníků, které jsem, jako kantor z praxe, četl. Ale ptám se. Proč až teď? ProČ OECD? Co dělali všichni naši výzkumníci, když až OECD musí odkrývat smutnou pravdu?

mire.k@seznam.cz

Anonymní řekl(a)...
9. března 2012 v 11:53  

Opravdu mě zajímá, jak bude tento text interpretován v našich nezávislých demokraticky smýšlejících médiích. Jestli si ho vůbec někdo dovolí šířit.

Anonymní řekl(a)...
10. března 2012 v 15:30  

"Otevřené dveře"

To jako chodit si vzájemně na hospitace? Nenalézám v tom valného smyslu. Dojde nanejvýš k tomu, že si budeme vzájemně vykrádat nápady, k výraznějšímu kvalitativnímu posunu ovšem nedojde. Proč by měla skupinka průměrných podávat nadprůměrné výkony jen proto, že se vzájemně domlouvají?
Každý učitel je specifický a každý používá jiné modely komunikace se žáky. Snad nedojde k tomu, že ve školách budeme nivelizováni do jedné uniformní šedi.
Ale což, jako předsedu předmětovky by mě to vůbec nemuselo trápit, protože v souladu s tímto návrhem bych neměl být oním hodnoceným, ale hoddnotitelem.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.