MŠMT má výhrady k důvodům pro přerušení platby z Bruselu

pátek 27. ledna 2012 ·

Ministerstvo školství má zásadní výhrady k důvodům Evropské komise pro přerušení proplacení výdajů v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OPVK). EK to vyjádřila oficiálním dopisem, který MŠMT obdrželo 24. ledna a přerušila tak proplacení výdajů z OPVK. Konkrétně jde o jednu žádost o platbu ve výši 1,2 miliardy korun, zaslanou do Bruselu Ministerstvem financí dne 5. prosince 2011.


MŠMT nesouhlasí s argumenty uvedenými v dopise, které jsou důvodem pro přerušení plateb. Je to především proto, že ministerstvo doposud neobdrželo oficiální předběžnou auditní zprávu z Bruselu a v souladu s pravidly EK nemělo možnost se k této zprávě ve stanovené lhůtě vyjádřit. „Ministerstvo školství se spolu s Ministerstvem financí chce jasně vymezit, protože má celou řadu pochybností k jednotlivým zjištěním. Jsme připraveni na detailní rozporové řízení s EK. Zaslané sdělení o přerušení platby bereme na vědomí a budeme s Bruselem dále jednat, aby mohlo proplácení programu OPVK pokračovat.

Pro MŠMT je důležité, že má ze svých zdrojů pro O PVK k dispozici více než 3 miliardy korun a proto bude i nadále pokračovat v jejich urychleném čerpání. Je enormním zájmem České republiky a MŠMT přidělené prostředky efektivně vyčerpat,“ sdělil k celé věci Michal Zaorálek, náměstek ministra zodpovědný za evropské záležitosti.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
27. ledna 2012 v 20:47  

Znáte to: Můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co proti tomu můžete dělat.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.