Přečtěte si: Města v Ústeckém kraji se snaží zachránit školy před slučováním

neděle 6. listopadu 2011 ·

Záměr sloučit gymnázia s jinými školami vyvolal sérii protestů v Ústeckém kraji. Kvůli nízkému počtu studentů by se v příštím roce měly spojit školy z různých měst nebo s rozdílnými studijními obory. Vedení radnic plán Ústeckého kraje kritizují jako nesmyslný a snaží se školy za každou cenu zachránit.

Z článku ket v ČeskáTelevize.cz vybíráme:

Gymnázia jsou elitní školy a nedovolíme, aby přišla o samostatnost, zní ale z řady měst v Ústeckém kraji. "Naše gymnázium má velkou tradici a vyšli odsud excelentní lidé," prohlásil Vladimír Urban, starosta Roudnice nad Labem.


Protesty už zabránily slučování gymnázií v Ústí nad Labem. Za školu teď bojují v Klášterci nad Ohří a také v Děčíně. Česká Kamenice si vzala gymnázium do svého vlastnictví, aby ho zachránila. Stejný krok plánuje i Roudnice nad Labem, přestože je to pro město drahé. "Asi se bude muset ušetřit na všech stranách, to znamená sport, kultura. Hledat budeme úspory všude," poznamenal Urban.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
6. listopadu 2011 v 13:41  

Tak už zase nevím, o co nám všem dohromady vlastně jde.
O to, zachránit některé školy aby se nemusely sloučit či zavřít, anebo pohnout s tím šíleným stavem našeho neutěšeného školství a vzdělávání?? Kde se každý dostane na školu, na kterou se mu zachce, a ještě mu za to některé školy dokonce zaplatí (viz u nás soukromé gymnázium)??

Anonymní řekl(a)...
7. listopadu 2011 v 14:04  

V Ústeckém kraji sloučili mostecké a bílinské gymnázium. To znamená školy z různých bývalých okresů. Most má téměř 70 tisíc obyvatel. Proč by nemohl mít jedno nesloučené gymnázium, když to jde v mnohem menších městech?
Pro Pražáky: Představte si, že by se některé pražské gymnázium sloučilo se školou v Rakovníku či Berouně.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.