Přečtěte si: Zkouška z jazyka ve srovnávacích testech bude možná jako certifikát

čtvrtek 25. srpna 2011 ·

Děti v pátých a devátých třídách by za dobrý výsledek z cizího jazyka v celoplošném testování mohly dostat mezinárodní certifikát. Plánuje to ministr školství Josef Dobeš. Sešel se kvůli tomu se zástupci organizací, které certifikáty v Česku udělují.

Z článku Kláry Bílé a Simony Bartošové v ČeskýRozhlas.cz vybíráme:

"Do nastavování standardů jsme přijali British Council, Goethe Institut a Francouzský institut v Praze, aby spolu s našimi odborníky standardy postavili," řekl dnes Dobeš Radiožurnálu.


V páté třídě by tak školáci obdrželi za výsledek v testech nad 90 procent mezinárodní certifikaci A1 a v deváté třídě A2.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
25. srpna 2011 v 21:36  

Co a kdo bude testován ve Šluknovské oblasti mi není jasné. Zajímalo by mě, zda vůbec tamější žáci přijdou do školy.

Anonymní řekl(a)...
28. srpna 2011 v 11:46  

Nechápu proč by směšná státní maturita měla být doprovázena certifikátem Cambridge.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.