Bořivoj Brdička: Otevřený masivní kurz umělé inteligence

pondělí 22. srpna 2011 ·

Informace o možnosti zúčastnit se online kurzu vedeného profesory Stanford University obsahujícího úvod do umělé inteligence.


Minulý týden světem proletěla zpráva o tom, že dva špičkoví světoví experti na umělou inteligenci působící na Stanford University (Silicon Valley, Kalifornie) připravují masivní otevřený online kurz, jehož obsah bude přibližně odpovídat tomu, co učí svých 200 prezenčních studentů jako úvod do studia oboru. Stanford je, jak známo, poměrně prestižní univerzitou. Lektory jsou páni profesoři Sebastian Thrun a Peter Norvig. Sebastian Thrun je vedoucím týmu, který s podporou Pentagonu sestrojil robotický automobil, který dokáže jezdit v běžném provozu bez zásahu řidiče. Peter Norvig je bývalým vědcem NASA, vedoucím výzkumu firmy Google a autorem používané moderní učebnice umělé inteligence.

Celý článek na spomocnik.rvp.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.