Promítej i ty! nabízí nové dokumenty o ruské mafii i krvavých minerálech

sobota 9. července 2011 ·

Program Promítej i ty!, který před rokem spustil festival dokumentů o lidských právech Jeden svět, v červnu rozšířil svou nabídku o dalších 7 snímků, které opět nabízí k bezplatné distribuci. „Stejně jako vloni si filmy v hlasování vybrali sami diváci z nabídky březnového festivalu Jeden svět,“ říká Hana Kulhánková, ředitelka festivalu Jeden svět.


Kdokoliv si tak nyní může půjčit dokumentární filmy věnující se aktuálním tématům, jakými jsou organizovaný zločin v Rusku (film Zločinci podle zákona), těžba surovin, které financují válku v Kongu (Krev v mobilech), postavení žen v dnešním Afghánistánu (Manželka za 50 ovcí), touhy a frustrace mladé kubánské generace (Vnoučata kubánské revoluce) nebo alternativní zdroje energie (Solartaxi). Kolekci doplňují dva krátké dokumenty, které se týkají projektů společnosti Člověk v tísni.

Za rok své existence využilo programu Promítej i ty! na 700 lidí, kteří sami zorganizovali filmové projekce. Promítalo se v kostelech, na letních festivalech, na školách, ve stodole, na zahradě, v obývácích, na farách, v klubech i na zámku. Většina projekcí byla doplněna o debaty s odborníky. Tyto projekce zhlédlo více než 25 tisíc diváků a divaček z celé České republiky.

„Velká část projekcí se koná na venkově, kde se často jedná o jednu z mála možností, jak s nulovými náklady uspořádat zajímavou a důležitou kulturně-společenskou událost,“ doplňuje Iva Bartošová, koordinátorka programu.

Kolekci filmů Promítej i ty! doposud tvořilo 6 snímků, mezi nimiž je například film Barmský VJ o šafránové revoluci v Barmě nebo portrét zavražděné ruské novinářky Anny Politkovské, Anna v přední linii.

Všechny filmy je možné zdarma objednávat na stránkách www.promitejity.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.