Přečtěte si: Ministerstvo školství zachraňuje na poslední chvíli evropské dotace

čtvrtek 21. července 2011 ·

Z části evropských peněz určených na vzdělání učitelů, žáků, ale i obecně zlepšení podmínek ve školách nemusí Česko vidět ani korunu. V rámci operačního programu nazvaného Vzdělávání pro konkurenceschopnost, který spravuje ministerstvo školství, jsou ohroženy zhruba 2,2 miliardy korun.

Z článku Petra Sehnoutky a Lucie Maňourové v zpravy.rozhlas.cz vybíráme:

Ve hře byly dvě varianty – podle jedné se měla většina ohrožených peněz převést na jiný, podobně zaměřený operační program pod ministerstvem práce a podle druhé mělo začít ministerstvo školství daleko rychleji a efektivněji na čerpání peněz v tomto programu pracovat. Vláda nakonec zvolila druhou variantu, ovšem s varováním, že pokud se peníze letos nepodaří vyčerpat, definitivně propadnou.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.