Maturitní test z matematiky 5/2011

sobota 4. června 2011 ·

Přinášíme archiv se scany maturitního testu z matematiky, který nám zaslali čtenáři.
1 komentářů:

Ondřej Šteffl řekl(a)...
4. června 2011 v 22:41  

Matematika základní úroveň

Myslím, že hlavním problém testu zde nejsou vadné úlohy, ale rozpor s Katalogem požadavků – viz str. 4 Katalogu.
Kdepak je v testu nějaká úloha na:
* matematizovat reálné situace (odhalit kvantitativní nebo prostorové vztahy a zákonitosti, vytvořit matematický model reálné situace),
* pracovat s matematickým modelem,
* ověřit vytvořený model z hlediska reálné situace (vyjádřit výsledek řešení modelu v kontextu reálné situace, vyhodnotit výsledek modelované situace).
* Nebo: žák dovede vyhodnotit informace kvantitativního i kvalitativního charakteru obsažené v grafech, diagramech, tabulkách atd.

Někdo z učitelů matematiky by se toho měl ujmout a zkontrolovat, co tam je a není. A jak test odpovídá Katalogu požadavků.

Pokud by maturita zůstala v takovémto pojetí, bude ukazovat učitelům, že např. „matematizovat reálné situace" po maturantech nikdo chtít nebude, je zbytečné je to tedy učit (někteří si oddychnou), a naopak je třeba umět JEN standardní postupy typu úprava alg. výrazu.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.