Soutěž na nový logotyp a grafickou značku ministerstva

čtvrtek 26. května 2011 ·

V pondělí 23. května se na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy sešla porota, která vybírala finalisty soutěže o nový logotyp a grafickou značku ministerstva školství. Celkem se přihlásilo 47 autorů a porotci hodnotili více než padesátku návrhů. Vybírání nebylo jednoduché, a tak nakonec padlo rozhodnutí do druhého kola soutěže posunout hned pět děl, které porotce nejvíce oslovily. Původně vyhlašovatel předpokládal, že do druhého kola postoupí tři nejlépe hodnocené návrhy. Porotce však zaujalo návrhů pět, i když každý z nich má určité formální nedostatky, které je možné dopracovat. Matěj Moravec, Kamila Vejrostová, Jakub Gruber, Michal Sloboda a Ondřej Zita (pořadí autorů odpovídá pořadovým číslům předložených návrhů) se proto v příštím týdnu sejdou s částí porotců, kteří jim přetlumočí náměty a připomínky pro zapracování. Ve druhém kole již bude hodnoceno pouze těchto pět konceptů, mezi nimiž odborníci vyberou vítěze. Veřejnosti bude logo představeno až po uskutečnění finálního výběru, tedy pravděpodobně v druhé polovině června.

Složení poroty:

  • ak. mal. Aleš Najbrt
  • Mgr. Filip Blažek
  • Doc. ak. mal. Otakar Karlas
  • Robert V. Novák
  • Doc. Mgr.A. Tomáš Machek
  • Doc. MgA. arch. Jan Němeček

Přehled návrhů:

Logo MŠMT
poř. číslo Jméno autora postup do druhého kola poznámka
1 Aleš Řepík ne  
2 Monika Košťálová ne  
3 Eva Kolovrátková ne  
4 Tomáš Kopaník ne  
5 Matěj Moravec ANO jediný předložený návrh
6 Stanil Stanchev ne  
7 Zuzana Jargašová ne  
8 Michaela Kováčová ne  
9 Veronika Buck Valentová ne  
10 Kamila Vejrostová ANO návrh č. 1 - modré linky
11 Petra Dočekalová ne  
12 Nina Komůrková ne  
13 Tereza Žurková ne  
14 Matěj Hanauer ne  
15 Martin Kozubek ne  
16 Ondřej Košatka ne  
17 Jitka Hrůzová ne  
18 Jan Macháček ne  
19 Daniel Janík ne  
20 Veronika Kubešová ne  
21 Helena Jiskrová ne  
22 Jakub Gruber ANO rozdělení písmen
23 Gabriela Činková ne  
24 Lukáš Beran ne  
25 Přemysl Černý ne  
26 Lukáš Opekar ne  
27 Petr Pščolka ne  
28 Vojtěch Bruzek ne  
29 Jakub Dluhosch ne  
30 Jiří Chlebus ne  
31 Roman Robaard ne  
32 Barbora Toman Tylová ne  
33 Jiří Toman ne  
34 Anna Štysová ne  
35 Michal Sloboda ANO návrh č. 3 - bazální schéma
36 Odřej Zita ANO návrh č. 3 - interpunkce mezi literami
37 Alžběta Davidová ne  
38 Petra Komárková ne  
39 Lada Licková ne  
40 Jakub Rusek ne  
41 Barbora Halamová ne  
42 Vojtěch Jasanský ne  
43 Sofya Samareva, Renáta Hovorková ne  
44 Petr Bláha ne  
45 Štěpán Lenk ne  
46 Jana Hradcová ne  
 47  Monika Mlčáková  ne  

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.