Martin Rychlík: Dobeš: Odvolám šéfa Cermatu, expertů na školství mají VV dost. Opravdu?

úterý 12. dubna 2011 ·


Ministr školství Josef Dobeš (VV), jehož hlavu požaduje premiér Petr Nečas (ODS) kvůli práci v bezpečnostní agentuře ABL, pomalé reformě vysokých škol i špatnému čerpání evropských fondů, se hodlá do poslední chvíle bít za státní maturity jako plnohodnotný ministr, řekl dnešnímu Právu.


„Kdyby se to nepodařilo, i tu nejposlednější vteřinu před svým odchodem jsem připraven odvolat ředitele (centra pro přípravu maturit) Cermat Pavla Zeleného,“ uvedl ministr Dobeš, který je dle svých slov jediným ministrem, který by Zeleného dokázal „uhlídat“. Maturity prý Dobešovým odchodem nejsou ohroženy.

V ranním vysílání České televize se ale Dobeš svým citacím v Právu podivil: „Nikdy jsem neřekl, že Zeleného umím ohlídat jenom já. To byl telefonický rozhovor; bylo tam, že je potřeba velmi silný manažerský přístup ke státním maturitám,“ sdělil někdejší člen představenstva agentury ABL, který podle Mladé fronty Dnes vyzbrojoval i detektivy.

Celý článek naleznete na webu ČESKÁ POZICE.


1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
13. dubna 2011 v 10:05  

Když jich mají tolik, proč u všech všudy jednoho z nich neposadili do čela MŠMT?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.