Přečtěte si: České dítě hraje v loterii škol, nenaučí ho stejně

pondělí 31. ledna 2011 ·

Veronika Suchá na Aktuálně.cz píše: Rodiče na jižní Moravě mají štěstí. Když odvádějí své dítě do školy, mají v tomto kraji největší šanci, že škola dostane z dítěte to nejlepší, čeho je schopné.

Z článku ještě vybíráme:

Obecné studijní předpoklady, na kterých Scio srovnání staví, v České republice nikdo jiný u dětí nezkoumá. Sledují například, jak dítě umí pracovat s informacemi, analyzovat je, vyhledávat je v textu, tabulce či grafu. Ne všichni experti se ale na takovém hodnocení shodnou a ne všichni ho mají za relevantní pro sestavování žebříčků kvalitních škol. 


Odbornice na školskou problematiku i testování ve školství Jana Straková o metodě pochybuje. "Nikdo přesně neví, co test obecných studijních předpokladů měří, zda škola může hodnotu, které dítě dosáhne ovlivnit či ne. Nevím, zda se posuzuje, jak škola umí pracovat s rodinným zázemím dítěte či znalostmi, které si přinese. Při hodnocení škol, podle takových nejasných kritérií bych byla opatrná," říká Jana Straková.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.