Semináře pro střední školy seznámí studenty s financováním zdravotnictví v ČR

středa 21. července 2010 ·

Projekt ZNZ – vzdělávací projekt pro střední a vyšší odborné školy Zdravotnictví není zadarmo.


České zdravotnické fórum o. p. s (ČZF) v září 2010 rozjíždí vzdělávací projekt Zdravotnictví není zadarmo (ZNZ), jehož součástí bude série interaktivních seminářů pro studenty škol, na kterých se studenti například dozvědí: jaké jsou finanční toky ve zdravotnictví, kdo má povinnost platit zdravotní pojištění, za koho platí zdravotní pojištění stát, jaká jsou práva a povinnosti pacienta a v neposlední řadě také studenti získají informace o reálné výši nákladů na nejběžnější vyšetření a onemocnění.

České zdravotnické fórum o. p. s (ČZF) od září 2010 rozjede sérii seminářů v rámci projektu Zdravotnictví není zadarmo. Cílem je informovat a zábavnou interaktivní formou seznámit studenty středních a vyšších odborných škol s financováním zdravotního systému. Seminářů se bude moci zúčastnit přes šest tisíc studentů středních a vyšších odborných škol v ČR. Semináře budou na školách probíhat od září 2010, účast na seminářích je pro školy zdarma. Studenti při seminářích získají povědomí o reálných nákladech na zdravotní péči a uvědomí si, že zdravotnictví bohužel není a nemůže být zadarmo. Pevně doufáme, že realizací seminářů podnítíme v některých studentech také zájem o veřejné dění, říká Michael Vích, výkonný ředitel ČZF.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
22. července 2010 v 12:47  

"na kterých se studenti například dozvědí: jaké jsou finanční toky ve zdravotnictví"
Studenti, finanční toky jsou neprůhledné.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.