ÚOHS: Tendr na přípravu státních maturit proběhl transparentně

středa 23. června 2010 ·

Veřejná zakázka za téměř 300 milionů korun na zajištění digitalizace a logistiky státních maturit v příštích pěti letech, kterou v únoru letošního roku vyhrála společnost Logica Czech Republic, proběhla transparentně a v souladu se zákonem. Vyplývá to z výsledků šetření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Stížnost senátora Marcela Chládka se tak ukázala jako neodůvodněná.


„Zadavatel v zadávacím řízení postupoval standardně podle zákona. Žádný důležitý úkon či postup neopomenul, celý proces řádně zdokumentoval. Úřad proto v postupu neshledává pochybení, která by mohla vzbuzovat pochybnosti o souladu jeho postupu se zásadou transparentnosti,“ uvádí se mimo jiné ve výsledcích šetření.

Podle ředitele Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání CERMAT Pavla Zeleného se rozhodnutí Úřadu dalo očekávat. „Tendr probíhal od samého počátku naprosto transparentně, do dokumentace o jeho průběhu měl možnost nahlédnout i pan senátor Chládek. Proto jsem ani na chvíli nepochyboval, že šetření Úřadu dopadne v náš prospěch,“ uvedl ředitel Zelený.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
23. června 2010 v 18:35  

to se jistě přítel Chládek brzo omluví, ne?

Anonymní řekl(a)...
24. června 2010 v 21:18  

Duel Paroubek - Nečas před volbami. "Státní maturity" nebudou tvrdili. Kdo nám prosím neustále lže ?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.