Ondřej Klamt: eSkills IT Fitness Test v praxi

čtvrtek 10. června 2010 ·

IT Fitness Test uveřejněný na stránkách Domu zahraničních služeb MŠMT v rámci letošní celo-evropské akce eSkills week je dobrým, volně přístupným a poměrně i objektivním nástrojem na ověření počítačových dovedností. Nápad otestovat „mé“ studenty 1. ročníků jedné nejmenované obchodní akademie v Praze se zrodil v rámci výuky na Katedře informačních technologií a technické výchovy UK Praha, Pedagogická fakulta.

2 komentářů:

martin Rusek řekl(a)...
14. června 2010 v 9:03  

Ondřeji, díky, o těchto testech jsem nevěděl.

Jako návod učitelům, jak si opatřit zpětnou vazbu je článek pěkný. Dovolím si reagovat na celkem závažnou chybu v textu.
Je to přehnaná generalizace. Vážně je 43 studentů dost k takovým závěrům? Samozřejmě, že ne. Pro osobní statistiku učitele snad.

Je až zarážející, kolik mladých lidí ví jak a kde něco stáhnout... ale skoro nikdo neví, zda se nedopouští trestné činnost ... Stejně tak si málokdo uvědomuje rizika Internetu a umí se proti nim účinně chránit. Posuzováno a 43 žácích? :-)


Donedávna jsem měl podobné problémy ve svých textech, proto vím, o čem píšu. Je vždycky třeba zdůraznit, že se jedná pouze o orientační výsledky, které navíc nemají přílišnou výpovědní hodnotu. Proto slova jako "málokdo" a "nikdo" nejsou vhodná.

Určitě ale oceňuji schopnost sebekriticky hodnotit možné výsledky a skromně podávat návrhy dál. Doufejme, že článku se dostane zasloužené čtenosti.

Anonymní řekl(a)...
21. června 2010 v 8:59  

Dobrý den, rád bych více podrobností, mohl byste mi mailnout?
Pavel PEŠAT pavel.pesat@tul.cz

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.