Program MŠMT na podporu integrace romské komunity v roce 2010

čtvrtek 11. března 2010 ·

MŠMT vyhlašuje dotační výběrové řízení na projekty zaměřené na podporu integrace romské komunity.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen MŠMT) vyhlašuje v roce 2010 v souladu s nařízením vlády č. 98/2002 Sb., kterým se stanoví podmínky a způsob poskytování dotací ze státního rozpočtu na aktivity příslušníků národnostních menšin a na podporu integrace příslušníků romské komunity, ve znění pozdějších předpisů, dotační výběrové řízení na projekty zaměřené na podporu integrace romské komunity. Termín předložení projektů je 9. 4. 2010 včetně.


vyhlášení dotačního programu Vyhlášení dotačního programu (116kB DOC)
Vyhlášení dotačního programu Vyhlášení dotačního programu (210kB PDF)
 
Přílohy Přílohy (106kB DOC)
Přílohy Přílohy (329kB PDF)

3 komentářů:

Luděk Blaha řekl(a)...
11. března 2010 v 0:19  

Tak snad jsou podmínky, způsob i výše dotací takové, aby se už konečně v roce 2010 příslušníci romské komunity zdárně integrovali a mohli v klidu čerpat dotace ze státního rozpočtu na svoje aktivity tak, jako je budou čerpat příslušníci ostatních národnostních menšin.

Anonymní řekl(a)...
11. března 2010 v 10:59  

Zdá se, pane kolego, že s typografickou úpravou dokumentu, který zpracovala paní náměstkyně Mgr. Laurenčíková, jste navýsost spokojen. Pouze není jasné to, zda preferujete, aby příslušníci romské komunity čerpali dotace ze státního rozpočtu na svoje aktivity vzdělávací, přispívající k vyrovnávání vzdělávacích šancí žákyň a žáků ze sociokulturně znevýhodňujícího prostředí v rámci hlavního vzdělávacího proudu, či zda upřednostňujete spíše podporu volnočasových a zájmových aktivit pro romské děti a mládež v návaznosti na jejich vzdělávací potřeby.

Já osobně bych dal přednost vytváření nabídek volnočasových aktivit pro danou cílovou skupinu mládeže z romských komunit, spojené s příležitostnou tvorbou metodických a didaktických materiálů, dokumentujících tyto aktivity: http://bit.ly/azklIX

ignorant řekl(a)...
11. března 2010 v 16:03  

Bod 12 ze všeobecných ustanovení je silně diskriminující ( pro některé jedince z minority ):


1. Z poskytnutých finančních prostředků nelze hradit náklady (výdaje) na:
• pořízení nebo technické zhodnocení hmotného a nehmotného dlouhodobého majetku (investiční náklady),
• odměny statutárním orgánům právnických osob (např. dozorčí rady, valné hromady), zabezpečení chodu sekretariátu,
• tvorbu zisku a základního jmění,
• členské příspěvky v mezinárodních institucích,
• splátky půjček, leasingové splátky, na odpisy majetku,
• výdaje spojené se zahraničními cestami, pokud jejich uskutečnění není nezbytnou součástí uskutečnění projektu,
• provedení účetního či daňového auditu,
• pohoštění a dary, věcné ceny a odměny v soutěžích,
• pokuty, penále a sankce,
veškeré provozní náklady, které přímo nesouvisejí s realizací projektu.

Je tedy navýsost jasné , že doba bezduchého "dávání" skončila. Poznaly to ministerstva v Kanadě, Anglii, Belgii,..Nyní je skutečně jen a jen na minoritě, aby těchto šancí využila. Jen hlupák potom může kritizovat ČR za špatný přístup k multikulturní společnosti.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.