Bronislava Grygová: Masifikace vzdělání a masakr vzdělanosti

pondělí 4. května 2009 ·

Dnes ještě žasnu nad tím, že u zkoušky na VŠ projeví posluchač neznalost, za kterou by ode mě před lety páťák dostal pětku jako Brno a ještě pořádný krákanec za vlasy (tehdy se to ještě smělo), aby se vzpamatoval. Obávám se, že brzy žasnout přestanu. Ne-li všichni, tak valná většina „mých“ osmáků uměla mluvit i psát správně česky. Dnes pročítám práce lidí, kteří za několik týdnů dostanou diplom expertů na naši mateřštinu, a vlasy mi občas vstávají hrůzou. Ne snad nad překlepy, ty jsou prostým omylem, ale nad systémově se opakujícími chybami, systémově se opakující neznalostí. A to si pak v duchu říkám: jen ať se stane pan/slečna XY nějakou celebritou, jen ať snad, probůh, neskončí ve škole za katedrou!

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.