Projekt Nezapomente.cz

neděle 19. dubna 2009 ·

Ještě před dvaceti lety jsme žili v režimu, který potlačoval základní osobní práva a svobody, měl své politické vězně a krvavou minulost. Často jsme svědky toho, jak krátká je lidská paměť. V průběhu roku 2009 bychom rádi veřejnosti připomněli onu dobu, její hrdiny i tvůrce. Jedním z prostředků je webový portál www.nezapomente.cz, jeden z projektů obecně prospěšné společnosti Opona, jež vznikla z iniciativy mladých lidí, kteří pocítili potřebu důstojně připomenout a oslavit blížící se výročí pádu železné opony.

Cílem projektu * Nezapomeňte! * je připomenout lidem žijícím v dnešní době dnes již těžko uvěřitelné, tehdy však všudypřítomné atributy totality. Chceme přitáhnout mladé lidi k tématu bezpráví v naší nedávné minulosti a umožnit jim konfrontovat minulost se současností. Věříme, že pomocí moderních technologií ukážeme absurditu komunistické éry a umožníme neobvyklý pohled do historie.

Podstata projektu * Nezapomeňte! * je v jeho otevřené formě – hlavní část obsahu utváří samotní návštěvníci a uživatelé. Aktivní zapojení široké veřejnosti je prioritní. Záleží tedy na každém návštěvníkovi, jak bude projekt *Nezapomeňte!* nakonec úspěšný.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.