Mají se děti učit pro život, nebo pro papíry?

pondělí 23. února 2009 ·

Toto dilema neřeší jen čeští kantoři potýkající se s novými rámcovými vzdělávacími programy ale i jejich britští kolegové. Obzvlášť poté co čerstvě zveřejněná vědecká zpráva cambridgské univerzity ohodnotila britský vzdělávací systém na základních školách známkou „nedostatečně".

Z blogpostu Václava Zemana z Blogu Respektu:

Společenskovědní předměty, historie a přírodní vědy - to jsou hlavní oběti vytlačované v osnovách britských základních škol čtenářskou gramotností, znalostí počtů a zbytečně přehnaným důrazem na psaní testů, tvrdí studie Cambridge Primary review. Studii vytvářelo více než 70 akademiků univerzity v Cambridge po dobu tří let a je nejpodrobnějším zkoumáním britského základního školství za posledních čtyřicet let.

„Základní vzdělávání musí být viděno jako příprava na celoživotní učení a na samotný život. Je i přípravou na střední školu, ale odmítáme představu, že je tu jen pro to. Problém je mnohem rozsáhlejší - určité oblasti v učivu základních škol úplně chybí, na čem pak mají střední školy stavět?" řekl deníku Telegraph autor studie profesor cambridgské univerzity Robin Alexander.dokument

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.