Právo do škol

úterý 27. ledna 2009 ·

Cílem projektu je zprostředkovat studentům posledních a předposledních ročníků středních škol základní právní povědomí, aby znali svá zákonná práva a povinnosti. Autoři projektu chtějí u mladých lidí přispět k rozvoji jejich občanských kompetencí, a tak jim usnadnit budoucí životní i pracovní uplatnění.

V projektu autoři z Asociace občanských poraden vytvořili školení v šesti právních okruzích: 

1. úvod do právního systému
2. pracovněprávní vztahy
3. systém sociálního zabezpečení
4. problematika bydlení a rodiny
5. majetkoprávní vztahy a ochrana spotřebitele
6. trestní právo a zákon o přestupcích

Ke každému z šesti právních okruhů si můžete stáhnout informační brožuru, která obsahuje základní právní přehled k dané oblasti a vzory smluv či podání.

Na webových stránkách projektu studenti najdou k jednotlivým právním okruhům užitečné odkazy a mohou si vyzkoušet své znalosti v testu.
 
Výstupem z projektu jsou i modelové hodiny (balíčky souborů ke každé z šesti právních oblastí).


dokument

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.