redakce: Dílna 2000 nabízí seznámení s židovskou kulturou

čtvrtek 15. června 2000 ·

Rozšířit si vědomosti o židovské kultuře, tradicích, historii a náboženství nabízí žákům základních škol a jejich učitelům Vzdělávací a kulturní centrum Židovského muzea v Praze, které připravilo řadu vzdělávacích pořadů nazvaných Dílna 2000. Jejich cílem je posílit vlastní identitu a kulturní zázemí dětí a připomenout, že setkání s jinou kulturou přináší vnitřní obohacení, řekla za organizátory projektu Marta Vančurová.

Dílna nabízí školákům během dvouhodinového pořadu vysvětlení nejen etického a náboženského obsahu některých svátků a událostí, ale především jejich výtvarné nebo dramatické ztvárnění. O to se starají například výtvarníci, lektoři centra, studenti Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy a DAMU a loutkové divadélko Feigele Vidy Neuwirthové.

Nejoblíbenějším pořadem je zpravidla program Židovská svatba. Tuto výukovou hodinu v úterý zhlédla i Dagmar Havlová, která se chtěla dozvědět, jak se dá školákům zajímavou formou přiblížit jiná kultura. Dílna 2000 nabízí také pořady o židovských příbězích a židovských svátcích. Alternativní přístup ke vzdělávání a výchově k toleranci vznikl ve spolupráci s organizací Ukrývané děti a udělením grantu jej finančně podpořil pražský magistrát.

Školy a učitelé, kteří projeví o vzdělávací pořady zájem, se mohou přihlásit na e-mailové adrese education@ort.ecn.cz a domluvit si návštěvu předem. Stále ještě jsou volné termíny v červnu a centrum přijímá i objednávky na září.

redakce

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.