Vláda dnes projedná návrh na zrušení povinné maturity z matematiky

středa 30. října 2019 ·

Návrhem na zrušení plánované povinné maturity z matematiky se bude na dnešním zasedání zabývat vláda... Platná norma počítá se zavedením povinné maturity ze tří předmětů, tedy češtiny, cizího jazyka i matematiky, na gymnáziích a lyceích od jara 2021. Novela navrhuje zatím neúčinnou úpravu zrušit. Zrušení povinné maturity z matematiky dlouhodobě požaduje Česká středoškolská unie, podobný názor má také Unie školských asociací CZESHA. Předloha počítá také s přesunutím ústních a písemných částí maturit z jazyků ze státní úrovně zpět do škol. Informuje ČTK.Celý text naleznete zde

1 komentářů:

laimes řekl(a)...
30. října 2019 v 12:30  

https://www.youtube.com/watch?v=FutaQZNyyvA

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.