Julie Hrstková: Duha prošla Prahou, temnota v srdci zůstala

pondělí 12. srpna 2019 ·

„Deštivou sobotní Prahou prošel Prague Pride, průvod na podporu LGBT komunity byl vyvrcholením týdenního programu, který zahrnoval přednášky, workshopy, mši i řadu kulturních akcí. Akce dostala veřejnou podporu od pražského magistrátu, jehož primátor, jinak člen tradiční rodiny, se účasti nezalekl. Až potud se zdá, že byla celá akce zalitá sluncem (i při vědomí sobotního deště) a požehnáním. Nebyla,“ komentuje Julie Hrstková pro Hospodářské noviny.


Hrstková mimo jiné píše:

Novela, která by měla umožnit homosexuálům manželství, je už přes rok ve sněmovně. Konsenzus se zdá být nemožný. Otázka sexu je evidentně pro politiky zásadní. Protože žádná jiná překážka pro uzavření sňatku neexistuje. Vrah, násilník, podvodník, neplatič daní či zloděj manželství uzavřít úplně klidně mohou.

Všichni lidé bratry jsou, hlásá jistá stará kniha. Ti, kteří se na ni odvolávají, ale rovnosti v žádném případě nepřejí. Duha prošla Prahou. Příští rok třeba projde zas. Temnota v srdcích ale zůstává.


Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Vera řekl(a)...
12. srpna 2019 v 11:56  

Pane Komárku, nevím, proč sem dáváte odkaz na originální verzi článku, když tuto nelze otevřít aniž by člověk zaplatil.
Nevím, jak vy, ale já se s "výcucem" nespokojím.

laimes řekl(a)...
13. srpna 2019 v 9:16  

pan komárek se často spokojí pouze s titulkem :-)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.