Za plat skladníka se práce učitelů nezlepší, vzdělávání nereaguje na nové trendy, říká Tomáš Zatloukal

pátek 15. prosince 2017 ·

V mezinárodním srovnání se stáváme podprůměrnými, protože ostatní země se výrazně zlepšují, upozorňuje ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal. Problémy potvrdilo testování žáků základních škol, ve kterém skončily za očekáváním hlavně děti z devátých tříd. Na prvním stupni jsou podle něj učitelé, kteří začínají více využívat změnu prostředí, v němž se vzdělání odehrává. Chceme po učitelích stále větší rozsah kompetencí, ale nevytváříme jim pro to podmínky, dodává v rozhovoru pro DVTV.Rozhovor ke stažení naleznete zde


4 komentářů:

laimes28 řekl(a)...
16. prosince 2017 12:04  

naše ekonomika je založena levné práci,takže za plat skladníka může učitel vzdělat skladníka

Tajný Učitel řekl(a)...
16. prosince 2017 14:13  

Jak pan Zatloukal ví, které "nové trendy" jsou skutečně dlouhodobě přínosné a které pouze módní?

Nowak řekl(a)...
16. prosince 2017 19:01  

V úvodu rozhovoru zazní, že zhoršování našich žáků začíná od roku 2007 a od roku 2005 došlo k velké změně - zavedení RVP a ŠVP. Učitelé prý neučí hůř, ale stále stejně.
Jak to stále stejně? Teď učí podle RVP a ŠVP, takže snad přece v něčem jinak. A výsledky říkají,že to dopadá hůř.

m vanek řekl(a)...
16. prosince 2017 21:58  

Zhoršování začalo dřív, ale v r. 2007 si toho inspekce všimla. Proč ministerstvu trvalo 10 let, než zavedlo přijímačky. Proč nekonalo dřív?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.