Přání do nového roku: Co nejvíce odvahy a zdravého rozumu, co nejméně omezujících předpisů

neděle 31. prosince 2017 ·

V duchu úvahy Václava Mertina přejeme učitelům a všem čtenářům České školy do nového roku co nejvíce síly a odvahy, aby se v zájmu dětí dokázali postavit omezeným úředníkům a předpisům, které nedávají smysl a nepřinášejí řešení. Aby se jim dokázali vzepřít ve svém zájmu. Šťastný dobrý rok!

6 komentářů:

Vladimír Stanzel řekl(a)...
1. ledna 2018 15:15  

Děkujeme a přejeme si žádnou cenzuru.

Jiri Janecek řekl(a)...
1. ledna 2018 17:54  

"V duchu úvahy Václava Mertina přejeme učitelům a všem čtenářům České školy do nového roku co nejvíce síly a odvahy, aby se v zájmu dětí dokázali postavit omezeným úředníkům a předpisům, které nedávají smysl a nepřinášejí řešení. Aby se jim dokázali vzepřít ve svém zájmu."
Kteří to jsou? Dvě tři jména...
Já se třeba občas o Zatloukalovi nebo Andrysovi vyjadřuju jako politrucích, ale to je jen díky způsobu, jakým byli obsazeni do svých koryt... Taky teda občas mluvím o průzkumech a šetřeních ČŠI jako o kravinách či nesmyslech, ale to je jen díky obsahu a závěrům. Ten krok za tím si radši odpouštím...

A které předpisy nedávají smysl a nepřinášejí řešení?

Radši méně pokryteckých kafralů, kteří ze svých slonovinových věží hásají jalová moudra...

Zdeněk Nutz řekl(a)...
1. ledna 2018 23:13  

Třeba GDPR vyhrožující tisícovými náklady měsíčně a milionovými pokutami a když se to celé vezme tak nějak s nadhledem, tak je to vlastně stejně k ničemu. Jenom další EU buzerace.
Ale něco k tomu pro zasmání. jedna právnička se na netu vyjádřila, že školní data v Cloudu mohout být, ale jen na serverech v Evropě. No to mě podrž. To bude ještě mazec.

Zdeněk Nutz řekl(a)...
1. ledna 2018 23:16  

Je to tady, třetí odstavec. Hlavně teda pozor na tu Čínu, jestli to tam maj zabezpečený......Asi tam pojedu...
http://www.zdravotnickydenik.cz/2017/09/i-na-fotky-deti-na-skolnim-webu-bude-kvuli-gdpr-potreba-povoleni-rodicu/

Zdeněk Nutz řekl(a)...
1. ledna 2018 23:23  

Nebo taky informace - škola má vzdělávat a ne dělat promo, na co by dávala fotky na web. Ale že škola s webem bez jediné fotky vypadá na venek hodně blbě, to asi ty chytroně nezajímá....

Josef Soukal řekl(a)...
2. ledna 2018 8:52  

Připojuji se ke kolegovi Stanzlovi.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.