Komiksová soutěž pro studenty základních a středních škol

úterý 19. září 2017 ·

Otevírá se sedmý ročník komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět pro žáky a studenty základních a středních škol. Tématem letošního ročníku je „Soutěž nebo spolupráce?“. Cílem soutěže je podpořit prostřednictvím komiksu zájem žáků o současné dění a aktuální společenské problémy a motivovat je k zapojení se do jejich řešení.


„Téma spolupráce jsme vybrali, protože je podle nás jedním z léků pro naši rozdělenou společnost. Dovednost spolupracovat je důležitá pro všechny vztahy uvnitř školy i navenek. Žáky a studenty chceme vybídnout k přemýšlení nad podstatou spolupráce a doufáme, že stejně jako v minulých letech budou na komiksech spolupracovat třeba i dvojice či skupinky tvůrců,“ říká Kateřina Sequensová, koordinátorka vzdělávacích projektů z programu Varianty.

Studenti mohou ve svých komiksech ztvárnit, jak může vypadat spolupráce lidí ve škole, v komunitě nebo při řešení problémů a výzev současného světa. Mohou se zamyslet nad tím, kdy je vhodné jít si za svým cílem sám a kdy se vyplatí dojít k řešení společně.

Soutěžit mohou jednotlivci i vícečlenné týmy ve třech kategoriích – 1. stupeň základních škol, 2. stupeň základních škol a střední školy. Vítěze bude vybírat odborná porota a hlasovat bude moci na webu i veřejnost. Uzávěrka komiksové soutěže je 25. října 2017.

Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.