Český rozhlas: Inkluzivní vzdělávání budí rozpaky. Názory se liší třeba ve výuce dětí s mentálním postižením

neděle 21. února 2016 ·

Společné vzdělávání běžných a znevýhodněných žáků, takzvaná inkluze, budí mezi učiteli i rodiči rozpaky. Podle nových pravidel by přitom takové školy měly začít fungovat od příštího školního roku. Podle učitelů je ale sporné i to, jak zařazení do běžné třídy budou snášet děti s lehkým mentálním postižením.

3 komentářů:

Unknown řekl(a)...
21. února 2016 v 12:46  

"Pro žáky s lehkým mentálním postižením může být inkluzivní výuka problematická, tvrdí někteří odborníci"

A všichni praktici odpoví, že ti "někteří" odborníci mají pravdu a zdravý selský rozum, který se v EU začíná rychle vytrácet.

Nicka Pytlik řekl(a)...
21. února 2016 v 13:21  

zdravý selský rozum, který se v EU začíná rychle vytrácet.

To jako že někdy byl?

Unknown řekl(a)...
21. února 2016 v 15:54  

Někteří odborníci dokonce tvrdí, že pro žáky s jakýmkoliv mentálním postižením je inkluzivní výuka nevhodná, škodlivá, někdy dokonce zničující. A mají pro to mnoho pádných argumentů, podpořených jak pedagogickou teorií tak pedagogickou praxí. Jenže až dosud jim nikdo z představitelů decizní sféry nenaslouchal.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.