Přečtěte si: Devianti a korupčníci. Liberecký politik ostře kritizuje rodiče školáků

středa 13. ledna 2016 ·

Okolo „spádové turistiky“ v Liberci se rozpoutala bouřlivá diskuse. Za devianty a korupčníky označil náměstek libereckého primátora Ivan Langr rodiče, kteří mění před zápisem do prvních tříd adresu svých dětí. Vysloužil si za to vlnu kritiky.


Z článku Jany Pšeničkové v iDNES.cz vybíráme:

Výzva náměstka, která ředitele nabádá, aby dávali podnět na sociálněprávní ochranu dětí už vyvolává napětí i mezi rodiči. Jedna z matek dokonce telefonovala řediteli s tím, že ulice, v níž žije, není ke škole spádová, přitom těsně sousedí s ulicí jejich rodičů, která do spádu školy patří. A protože chce dát dítě právě sem, bojí se, aby ji pak ředitel neudal úřadům.

„Rodiče jsou trochu vystrašení. Ale já osobně si myslím, že oddělení sociálně-právní ochrany dětí se má zabývat závažnějšími případy,“ prohlásil ředitel ZŠ Ještědská Lukáš Houda.(...)

„Deviantní chování znamená jen nenormální, a pakliže rodič ve snaze zajistit pro své dítko danou školu přepíše dítě kromě příbuzných i do cizí rodiny, na adresu firmy, či dokonce na hotel a tvrdí, že tam skutečně bydlí, pak jeho chování z normality podle mého vybočuje,“ obhajuje své výroky Langr.

3 komentářů:

Unknown řekl(a)...
13. ledna 2016 v 20:53  

Je smutné, že rodiče musí podvádět, když si přejí, aby se jejich dítě dostalo do školy, kterou považují za dobrou.

poste.restante řekl(a)...
13. ledna 2016 v 22:26  

"Deviantní chování znamená jen nenormální, ... pak jeho chování z normality podle mého vybočuje."

Označit někoho za devianta jen proto, že nesplňuje mé vlastní představy o normalitě, to dozajista vybočuje z normality. Podle své vlastní definice může být tedy pan Ivan Langr jednoznačně označen za devianta. :-)

Nicka Pytlik řekl(a)...
14. ledna 2016 v 0:37  

I normální lidé se stávají devianty, je-li jejich okolí vesměs nenormální.
Už mě zase posílají na vyšetření, protože nemám problém učit žáky, kteří mne údajně nenávidí.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.