Společnost Člověk v tísni vítá přijetí paragrafu 16 novely školského zákona

pátek 20. února 2015 ·

Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni vítá přijetí paragrafu 16 novely školského zákona, kterou schválila Poslanecká sněmovna 13. února 2015. Novela přináší nový přístup k žákům se speciálními vzdělávacími potřebami. Pro jejich zapojení do hlavního vzdělávacího proudu budou klíčová podpůrná opatření, jež novela zavádí.


„Vítáme schválení par. 16 novely školského zákona, který představuje významný posun v podpoře žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Jsme rádi, že z novely bylo vypuštěno kontroverzní ustanovení o diagnostice mentálního postižení. Novela je prvním důležitým krokem, pro úspěšné zavedení podpůrných opatření do denní praxe bude nyní potřeba reforma financování regionálního školství, která zajistí jejich financování. Bude také třeba, aby Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dokončilo kvalitní vyhlášku k aplikaci podpůrných opatření poskytovaných žákům přímo ve školách a seznámilo pedagogy, poradenské pracovníky a všechny ostatní aktéry vzdělávání s tím, co konkrétně budou tyto změny znamenat v praxi,“ říká Tomáš Habart ze vzdělávacího programu Varianty společnosti Člověk v tísni.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.