Přečtěte si: Jednotné přijímačky Česku jen uškodí

čtvrtek 25. září 2014 ·

Chládek obhajuje svůj záměr tím, že podniky mají nouzi o vyučené pracovníky, zatímco absolventi s maturitou těžko shánějí práci. Realita je přitom přesně opačná. Vloni bylo bez práce jen 15 procent studentů z průmyslovek a pouhá čtyři procenta gymnazistů. Zato počet nezaměstnaných absolventů učilišť vystoupal na 27 procent.

Z článku Jiřího Leschtiny v iHNed.cz vybíráme:

Chládkův nelítostný bič, jímž chce mladé lidi odhánět od vzdělání, je nemyslitelný i v podmínkách moderní evropské levice. Všude sociální demokraté prosazují a ve vládách uskutečňují rozšíření přístupu ke vzdělání. Vždyť pro chudší vrstvy, z nichž se stále ještě rekrutuje nejvíc sociálnědemokratických voličů, je vzdělání jedinou cestou k emancipaci a zvýšení životních šancí.

Naši sociální demokraté, jak jsme viděli, to v programu mají. Proč ale jejich ministr činí pravý opak? Asi moc dobře ví, že vzdělaný člověk už nenaletí na primitivní manipulace, přestává mu vyhovovat ČSSD v její zastydlé podobě. Ale místo toho, aby se sociální demokraté modernizovali a přibližovali vzdělanějším voličům, chystají se nahnat část mladé generace k ponkům a udusit její šance na lepší život. To by jim projít rozhodně nemělo.

1 komentářů:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
25. září 2014 v 14:11  

"nahnat část mladé generace k ponkům a udusit její šance na lepší život"

Velice sociálně citlivé vyjádření o práci u ponku.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.