Video: Tisková konference ministra školství Marcela Chládka k jednotným přijímacím zkouškám na SŠ

pondělí 4. srpna 2014 ·

Podle ministra školství by se měly jednotné přijímací zkoušky ověřit v roce 2015 dobrovolně v rámci pilotního projektu CERMATu, v dalším roce pak budou pro střední školy povinné. Chce tak mimo jiné zamezit tomu, aby se na maturitní obory dostávaly děti bez studijních předpokladů. Z průzkumu České školní inspekce vyplývá, že se s jednotnými přijímacími zkouškami souhlasí 75 % ředitelů základních a 61 % ředitelů středních škol.


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.