Přečtěte si: Kdo propadne, už si vysvědčení nekoupí, padělatele policie chytila

pátek 4. července 2014 ·

Obavy z rodičů i snaha získat lepší pracovní místo přinášely desetičlenné skupině padělatelů vysvědčení stovky tisíc. Lidé si u nich mohli objednat falešný výuční list, maturitní vysvědčení a za příplatek i vysokoškolský diplom. Policisté nakonec poté, co se na ně obrátili podezřívaví zaměstnavatelé, skupinu vypátrali a rozkryli i systém, kterým získávala originální tiskopisy.

Z článku ČT24 na ČeskáTelevize.cz vybíráme:

Kromě repetentů, kteří se báli hněvu rodičů, si falešná maturitní vysvědčení či diplomy objednávali i starší lidé, kteří si tak chtěli pomoci k lepšímu zaměstnání. To se stalo padělatelům osudné. Policie na případ přišla, když se začali hlásit zaměstnavatelé, které lidé s falešným vysvědčením žádali o práci.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.