Jak na Internet: Veřejné počítače

pondělí 9. června 2014 ·

Pokud používáte počítač, který nemáte pod kontrolou vy, ani nikdo komu důvěřujete, je potřeba vždy dbát zvýšené opatrnosti. Zejména při používání počítačů v hotelech, v knihovně či v internetové kavárně. Pokud se z takovéhoto počítače připojujete do nějaké služby vyžadující jméno a heslo, je potřeba se vyvarovat některých akcí: Pokud se prohlížeč zeptá na uložení vašeho jména a hesla, nesmíte mu to povolit. Dále je potřeba se vyvarovat použití trvalého přihlášení. Při ukončení práce s prohlížečem je také potřeba se před jeho uzavřením nezapomenout odhlásit. Buďte ostražití, dávejte pozor na lidi, pohybující se okolo vás. Mohou vás sledovat a pokoušet se odpozorovat například vaše přihlašovací údaje. Pokud možno nikdy nepracujte na veřejném počítači s důvěrnými informacemi, nezadávejte čísla platebních karet ani se nepřihlašujte do citlivých služeb, jako je například internetové bankovnictví. Riziko zneužití je na těchto počítačích příliš vysoké. Používejte také privátní mód prohlížeče, při kterém prohlížeč neukládá žádné údaje o průběhu Vašeho sezení, tedy ani navštívené stránky, či dočasné soubory.
Průvodní článek.

Seriál Jak na Internet je jedním z osvětových projektů sdružení CZ.NIC, správce národní domény .CZ a provozovatele služby mojeID. Cílem tohoto projektu je přiblížit Internet s jeho možnostmi, klady, ale také zápory co nejširší skupině občanů této země. Diváci se tak budou moci seznámit s tématy jako jsou například internetové identity, historie Internetu nebo komunikace přes Internet. Seriál vznikl v roce 2012 a diváci se s ním mohli setkat na obrazovkách České televize.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.